Екскурсія на ТЕЦ-5

З метою кращого розуміння проблем енергоефективності, теплопостачання та теплозбереження 2 квітня 2015 року учні 7-Б класу відвідали одну з київських теплоелектроцентралей (ТЕЦ-5) Публічного акціонерного товариства "КИЇВЕНЕРГО". Екскурсія відбулася в рамках проекту "Енергоефективні школи", який організовує компанія ДТЕК, та стала практичною частиною факультативних занять пілотного класу.

Начальник котлотурбінного відділення провів інструктаж з техніки безпеки, ознайомив дітей з історією ТЕЦ-5, яка забезпечує киян теплом та електроенергією, і розповів принцип роботи станції. А потім, разом з інженерами, провів захопливу і змістовну екскурсію територією.

Учні побували у котлотурбінному цеху і дізналися з чого складається енергоблок. В лабораторії ТЕЦ розповіли про методи очищення води, продемонстрували, як  досліджують її якість до та після очищення. А під час відвідування  диспетчерської,  побачили, як чергові  стежать за показниками приладів та керують роботою енергоблоків. Найбільший інтерес викликала можливість заглянути у сам котел: через невелике віконце було видно як у ньому горить газ.

Діти отримали відповіді на безліч запитань, на котрі люб'язно відповідали працівники. Екскурсія дала можливість переосмислити своє ставлення до енергоресурсів і їхнього заощадження, а також познайомити з виробничими процесами на практиці, що сприятиме подальшому зацікавленню у навчанні.