Кафедра природничих дисциплін

      Детальніше...

 

4 жовтня – Всесвітній день тварин

 

Всесвітній день тварин

Мета Всесвітнього дня тварин:

  • Сприяти обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються.
  • Визнання ролі тварин у житті людини.
  • Покращити зв’язок між людиною та дикою природою.
  • Просувати програми дій задля добробуту тварин.

Цей день святкують у всьому світі незалежно від національності, релігії, віри, філософських чи політичних переконань.

 

Всесвітній день тварин та його значення

У світі є багато речей, що загрожують нашим меншим братам, котрі також називають цю планету домом. Щодня природні ресурси використовуються зі зловживанням, водно-болотні угіддя та ліси руйнуються через будівництво нових міст, а місця проживання живих істот перетворюють на асфальтні дороги. Крім того, незаконна торгівля дикою природою та браконьєрство призводять до зникнення цілих популяцій.

За оцінками експертів, дев’ять відсотків усіх видів вимирають кожен мільйон років, тобто від одного до п’яти видів щороку. За останнє століття швидкість вимирання зросла у п’ять разів. Востаннє масове вимирання спостерігалось шістдесят п’ять мільйонів років тому, коли на Землі не стало динозаврів.

Всесвітній день тварин – це чергове нагадування про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Саме на наші плечі покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни. Відомо, що для більшості людей масові заходи завжди були основним способом боротьби за соціальну справедливість та реформи. Завдяки підвищенню обізнаності люди стають гуманнішими, що в результаті може породити правові реформи та соціальний прогрес, які в свою чергу зроблять планету безпечним місцем для життя тварин.

 

 Друк  E-mail

Тиждень природничих дисциплін

Вивчення природничих дисциплін у школі триває не лише на уроках. Значну роль у формуванні інтересу до предметів природничого циклу відіграє і предметний тиждень, який проводився в школі з 18 по 22 квітня 2016року.

Метою тижня є поглиблення знань учнів з біології, географії, екології, хімії, формування пізнавального інтересу до предметів, виховання бережливого ставлення до живої природи, розуміння того, що людина є частинкою природи, Космосу.

Програмою тижня  були охоплені учні 5-11 кл.

Детальніше...

 Друк  E-mail