Кафедра математики, фізики та інформатики

      Детальніше...

 

тиждень математики, інформатики 2023

Тиждень математики, інформатики (06/02-10/02)

Про математику, її історію можна розповідати багато. Любов до неї не виникає одразу. Минають роки напруженої праці, безсонні ночі. Світлі надії часом змінюються розчаруваннями, поки математика, нарешті, стає близькою та зрозумілою.

 

 Друк  E-mail

Засідання клубу "Всесвіт, простір, час"

9 грудня учні астрономічного гуртка відвідали засідання науково-просвітницького клубу "Всесвіт, простір, час", що відбулося у Київському Будинку вчених НАНУ, організованому головним редактором журналу Сергієм Гордієнком.
На засіданні клубу була представлена доповідь В.А.Захожая (доктора фіз.-мат наук, професора кафедри астрономії і космічної інформації ХНУ імені В.Н. Каразіна, президента Союзу планетаріїв України, віце-президента Української астрономічної асоціації) на тему "Пошуки та відкриття екзопланет. Новий погляд на проблему SETI".


Чверть століття тому вченим вдалося виявити планетоподібні тіла за межами Сонячної системи. Якщо раніше про планети інших зоряних систем ми могли роздумувати лише теоретично, то тепер знайдена їх кількість вже перевалила за дві тисячі. Як вдалося знайти таку їх велику кількість, за настільки малий порівняно час? Як вони вплинули на наші підходи в пошуках інопланетного життя і розуму? Ці та інші питання були розглянуті в ході цікавої лекції.

 Друк  E-mail

Сучасні можливості для реалізації наукових ідей

8 грудня учні СШ №252 (Сокарєва О., Слюсаренко О., Гапченко А. та Московка Є.) відвідали Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського, де заслухали цікаву лекцію з астрономії клубу "Інтелект майбутнього" - «Новий космос та інновації».

Лектор, Андрій Бігунов, розповів слухачам Київської МАН про сучасні шляхи та можливості для реалізації наукових ідей, а саме: усім, хто цікавиться космосом й інноваціями в цій сфері, має цікаві ідеї, прагне їх втілення - може стати учасником наступного міжнародного конкурсу NASA SpaceApps Challenge, який відбудеться навесні 2017 року

 Друк  E-mail