Увага! Батькам першокласників
Увага !!!
Станом на 25.05.2018 року до СШ 252 імені Василя Симоненка
подано 119 заяв від батьків на зарахування дітей в 1 клас, з них:
- за територією обслуговування - 46 заяв,
- за рішенням педради - 17 заяв ( другі діти та діти працівників СШ252 ),
- на вільні місця - 56 заяв
Заплановано 120 місць..
Майбутнім першокласникам
Шановні батьки! Вступдо школи– велика подія у житті дитини, початок нового періоду її розвитку. До цих серйозних змін необхідно вчасно підготуватися.
Прихід до школи є переломним моментом у житті дитини. Адже відбувається перехід до нового способу життя і умов діяльності, нового положення в суспільстві, нових взаємин як з дорослими, так і однолітками. Треба врахувати, що відмінна риса положення школяра полягає в тому, що навчання є відтепер для нього обов’язковою діяльністю. І дитина повинна знати, що за неї вона несе відповідальність перед учителем, школою, сім’єю. Відомо, що якість навчальної роботи школяра оцінюється вчителем, і ця оцінка впливає на ставлення до нього оточуючих: батьків, однокласників.
Безумовно, всі діти зазнають труднощів при адаптації до нових умов навчання і виховання. Треба врахувати, що навчання в школі може викликати деякий дискомфорт для психічного здоров’я школяра.
Це пов’язано,
- По-перше, з певними стресовими станами, яким підається школяр (залежно від індивідуальних особливостей це можуть бути: постійні критичні зауваження на адресу дитини, що викликають страх приниження; обмеження в часі, що приводить до страху не встигнути виконати завдання у відведений час тощо).
- По-друге, з великою кількістю інформації, що пропонують переробити школяреві (часто не з огляду на його вікові та індивідуальні особливості).
- По-третє, нераціональна організованість психологічно (невизначеність, тривога, відчуття дискомфорту), так і фізично (новий режим дня, підвищені навантаження). Це часто приводить до певних наслідків, що у першу чергу позначається на процесі навчання. Тому в цей період від батьків потрібна певна як моральна, так і психологічна підтримка в процесі адаптації.
Батькам майбутнього першокласника необхідно враховувати, що саме психологічна готовність до навчання забезпечує адаптацію дитини до школи. Слід зазначити, що позитивно впливає на адаптацію:
Психологічна напруженість проходить через півтора-два місяці. Якщо дорослий, який перебуває поруч, спокійно і планомірно здійснює режимні моменти, надає правильну, у тому числі й психологічну, допомогу дитині, то її напруженість падає. А зняття психологічної напруги стабілізує й фізичний стан дитини. Вона уникає перевантажень, стомлення, зниження працездатності. Крім того, прагнення до позитивних взаємин з дорослими організовує поводження дитини: вона зважає на їхні думки та оцінки, намагається виконувати правила поведінки.
«Золоті» правила для батьків першокласників
Успіху Вам!