Цікаве навчання

Найбільш ефективним способом зацікавити учнів до навчання, а також поглибити їхні знання з фізики та астрономії можна, лише використовуючи дослідницький підхід у навчанні, що сприяє розвитку предметних компетентностей.

 

Дослідницький підхід також передбачає активну участь учнів у роботі МАН. Тому з метою розвитку особистості учнів засобами фізики і астрономії, формування наукового світогляду й відповідного стилю мислення, розвитку експериментальних умінь і дослідницьких навичок у нашій школі був сформований гурток, який відвідували учні 8-мих і 9-тих класів.

З вересня по листопад 2014 року учні, крім шкільних консультацій, відвідували заняття у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, де слухали лекції керівника секції астрономії і астрофізики Київської МАН Баранського Олександра Ростиславовича. А потім мали можливість побувати на нічних астрономічних спостереженнях в обсерваторії (Київська кометна станція), що знаходиться в смт. Лісники. Діти стали частиною справжніх наукових досліджень,  що сприяло реалізації їх творчих здібностей та розвинуло схильності до креативного мислення.

У Лісниках учні ознайомилися із будовою телескопа та необхідного для спостережень обладнання. Розібралися як використовували програмні засоби для обробки знімків. Їм була надана можливість самостійно налаштовувати техніку та робити вимірювання, що необхідні були для подальшої побудови кривої блиску тіл. Та найголовніше - спостерігати за безліччю небесних об'єктів: поверхня Місяця (кратер Тихо), Юпітер та його супутники, 23 комети, подвійні зоряні системи, пояс Оріона, галактика Андромеди, скупчення Плеяд, розташування сузір'їв та найяскравіших зір на нічному небі.

Результати спостережень учнів занесені до міжнародних наукових публікацій та містяться в пошуковій астрономічній базі даних ADC. А у січні 2015 року вийшов циркуляр Каталогу малих планет (МРС), де є посилання на оброблені учнями дані, стосовно комет та астероїдів.

 

Крім нічних спостережень, діти відвідували наукові конференції, зокрема:

1)відкриття астрономічної обсерваторії Київської МАН у рамках учнівської науково-практичної конференції «Крок у зоряне майбутнє». 17.11.2014 р.

2)звіт про місію “Розетта” до комети 67Р/Чурюмова-Герасименко, який відбувся у Будинку Учених НАН України 12.12.2014 р.

Остання конференція була особливо цікавою, оскільки там виступав сам Клим Іванович Чурюмов, а наші учениці, котрі писали роботи на дану тематику, змогли особисто поспілкуватися із провідним науковцем.

 

Саме така форма роботи з дітьми найбільш сприяє розкриттю їх творчих здібностей та формує реалістичну "Я-концепцію".

 Друк  E-mail