Бінарний урок

06.04.2015 р. відбувся бінарний урок ( українська мова та фізика) з учнями 9-А класу на тему “ Шляхи ефективного використання енергії ”. З метою підготовки до ДПА під час уроку був написаний диктант, у тексті якого порушувалися актуальні проблеми енергозбереження.

 

Диктант

Дарунок заощадливим

Історія людства пов’язана з пошуками джерел енергії, починаючи від вогнища первісної людини і закінчуючи створенням ядерної енергетики. Можливість обігрітися і приготувати їжу на вогнищі, мабуть, здавалася нашим далеким пращурам такою ж дивовижною, як і можливість використання ядерної енергії для приведення в рух багатьох складних механізмів, що були створені кращими розумами людства. І разом з тим, різні види енергії настільки проникли в усі сфери нашого життя, що її споживання ми вважаємо буденним.

Ефективне використання енергії та стан довкілля є суттєвими для сталого розвитку як на світовому рівні, так і на рівні країни. Україна має значні природні ресурси та унікальне для Європи розташування, але водночас є найбільш екологічно забрудненою країною регіону. Сьогодні наша держава є однією з держав світу, де енергія використовується найменш ефективно.

Енергія - це тепло і рух від Землі людям. Можливості нашої планети не безмежні, природа дарує блага тільки заощадливим. Сьогодні багато слів звучить з екранів телевізорів про необхідність енергозбереження, і це зрозуміло. Адже Україна лише на 25 відсотків забезпечує себе енергоресурсами, 75 відсотків імпортує.

Використання енергії має свої переваги і вади. Сьогодні людство споживає таку велику кількість енергії, що це має значний вплив на екологію Землі і призводить до низки екологічних катастроф: опустелювання, ерозії ґрунтів, нестачі прісної води, парникового ефекту тощо.

Доки Земля та все, що є на ній, не матиме справжнього заощадливого хазяїна, доти заклики до економії ресурсів залишаться “ голосом волаючого в пустелі ”.

 Друк  E-mail